Zalety parawanów nawannowych

Zalety parawanów nawannowych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Myśląc o wyposażeniu łazienki, niektórzy stają przed dylematem: wybrać wannę czy prysznic? Zwolenników jednego i drugiego rozwiązania jest wielu i zapytani o zdanie potrafią je obronić wieloma argumentami, pokazując przy tym wady tego drugiego. Oni wiedzą, co wybiorą i nie wyobrażają sobie innej opcji.

Co jednak z osobami, które lubią i jedno i drugie albo rodzina podzielona jest w tej kwestii, a wymiary łazienki nie pozwalają na montaż wanny i prysznica? Czy któraś ze stron musi zacisnąć zęby i przystać na wybór drugiej? A może jest rozwiązanie, które spodoba się jednym i drugim? Okazuje się, że jest. Można np. kupić parawan nawannowy. Jakie korzyści płyną z takiego zakupu?

Uniwersalne rozwiązanie

Przede wszystkim należy podkreślić, że decydując się na wannę z parawanem uzyskuje się 2 w 1. Można więc delektować się długimi, relaksującymi kąpielami lub w wygodniejszy sposób umyć dziecko w wannie albo, jeśli zajdzie potrzeba, stanąć w niej jak w brodziku, osłonić podłogę przed zapryskaniem wodą przy pomocy parawanu ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego i wziąć szybki prysznic.

Skoro zatem łączy się wannę i prysznic montując parawan to znaczy, że miejsce, które trzeba byłoby przeznaczyć w łazience na kabinę można wykorzystać w inny sposób lub pozostawić je wolnym, a tym samym nie czyniąc jej czasami zbyt „zagraconej”.

Parawan nawannowy jest tańszy niż kabina prysznicowa

Zdarzają się sytuacje, w których ktoś może i chciałby mieć kabinę prysznicową, ale zwyczajnie go na nią nie stać. Nie oszukujmy się, nawet najprostsza kabina kosztuje kilkaset złotych, a przecież trzeba dokupić jeszcze brodzik, a do tego nie każdy jest hydraulikiem, który wie jak to podłączyć, więc dochodzą koszty fachowej pomocy.

Wanny są dużo tańsze, szczególnie proste modele, niektórzy nawet już je mają w swoich łazienkach, a marzą o prysznicu. Niektóre parawany można zamontować nawet samodzielnie, a najtańsze kosztują ok. 200 PLN, więc często taniej niż sam brodzik.

Większa trwałość, szczelność i łatwość czyszczenia niż zasłony prysznicowej
Niektórzy przekonują, że lepiej wybrać zasłonę prysznicową, ponieważ jest jeszcze tańsza niż parawan.

Istotnie, zasłona jest tańsza, jednakże nie osłania tak dobrze parawan, przez co część wody ląduje jednak na podłodze. Jest także dużo delikatniejsza , łatwo ją zerwać z mocowań i uszkodzić, a także trudniej czyścić z tych właśnie względów. Tafla hartowanego szkła lub tworzywa sztucznego jest zatem, mimo wyższej ceny, korzystniejszym wyborem.

Nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne

Poza chronieniem podłogi przed wodą parawany nawannowe mogą pełnić także funkcje dekoracyjne. Występują w różnych kształtach, niektóre posiadają chromowane listwy i mocowania, z kolei szyby występują w wersji przezroczystej oraz zmatowionej.

Niektóre firmy oferują także laserowy grawer na szkle, który można dopasować do ogólnego wystroju łazienki i zyskać dodatkowy element wzbogacający go. Jak widać, warto rozważyć zakup parawanu nawannowego zarówno do małej, jak i tej nieco większej łazienki i nie trzeba przy tym kierować się jedynie względami finansowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy systemu kominowego i wentylacyjnego w domu?
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy systemu kominowego i wentylacyjnego w domu?
Dowiedz się jakie składniki są kluczowe przy wyborze elementów do budowy systemu kominowego i wentylacyjnego w domu. Nasze rekomendacje, rady i wskazówki pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.
Ostatnie wpisy